Кожному знайома бульбашкова плівка, яка використовується для упаковки різних товарів з метою з захисту під час транспортування. Також вона широко застосовується в побуті, сільському господарстві, будівництві та інших сферах.

При цьому багато користувачів вважають, що вся плівка з повітряними кишенями однакова, проте це не так. Продовжуйте читати, щоб дізнатися про особливості цього пакувального матеріалу і тому, як вибрати відповідну плівку для різних цілей.

Хто придумав бульбашкову плівку

Повітряно-бульбашкова плівка (саме так звучить її правильна назва) спочатку не замислювалася як пакувальний матеріал. Її прототип був винайдений американськими інженерами Альфредом Філдінгом і Марком Чаваннес в 1957 році. Винахідники просто склеїли дві душові фіранки, залишивши між ними кілька повітряних бульбашок. Спочатку цей винахід замислювалося як тривимірні шпалери, але в цій ролі вона не знайшла підтримки у покупців. Зате дуже швидко матеріал став успішно продаватися в якості теплоізоляції для теплиць, і за нею закріпилася назва Bubble Wrap.

Однак тільки в 1961 році були виявлені її захисні властивості при упаковці різних предметів. Першим клієнтом, який став використовувати бульбашкову плівку в якості пакувального матеріалу, стала компанія IBM, і з її допомогою упаковували комп'ютери.

Як проводиться бульбашкова плівка

Для виготовлення матеріалу використовуються гранули поліетилену, які розплавляються в екструдері до утворення плівки потрібної товщини, після чого вона подається на спеціальні ролики. Вони простягають плівку через барабан, що має невеликі отвори на всій поверхні. Через ці отвори в бульбашкову плівку нагнітається повітря з утворенням повітряних бульбашок. Відразу після цього плівка з повітряними кишенями проходить через кілька роликів і герметизується другим шаром плівки, в результаті чого бульбашки повітря опиняються всередині. Так виходить двошарова бульбашкова плівка.

Аналогічним методом виготовляють трьохшарову бульбашкову плівку для упаковки, тільки в ній також є додатковий верхній шар, в результаті чого бульбашки повітря виявляються посередині двох шарів плівки.

 Як вибрати відповідну бульбашкову плівку

При виборі повітряно-бульбашкової плівки для упаковки певних предметів необхідно враховувати: кількість шарів поліетилену, його щільність, діаметр і висоту повітряного міхура. Саме ці параметри впливають на захисні властивості пакувального матеріалу. Вони можуть зазначатися в описі продукції або в маркуванні, яка виглядає так: ВП-х-уу-zz, де:

  • ВП - повітряно-бульбашкова;
  • х - кількість шарів;
  • уу - діаметр повітряних бульбашок (мм);
  • zz - щільність плівки (г / м2).

Діаметр бульбашок може коливатися від 6 до 30 мм, а висота - від 3 до 10 мм. Найпопулярнішою є двошаровий бульбашкова плівка з висотою бульбашок 4 мм і діаметром 10 мм. Вона має доступну ціну і підходить для упаковки предметів легкої і середньої тяжкості. Для важких і особливо цінних предметів краще вибирати більш щільну трьохшарову бульбашкову плівку з великими бульбашками.

Як правильно використовувати бульбашкову упаковку

Оскільки саме повітряні півсфери є амортизизуючим захисним шаром, при упаковці бульбашки повинні бути звернені до об'єкта, який потрібно захистити. Це особливо важливо, якщо транспортуються тендітні предмети. Плівкові шари служать для захисту повітряних бульбашок від ударів, щоб вони залишилися максимально цілими, поки упакований предмет знаходиться в дорозі.

Важливо розуміти, що навіть якщо деякі бульбашки здуються під час транспортування, інші будуть виконувати свою функцію. А якщо продукція буде запакована в кілька шарів бульбашкової плівки, це посилить захисний ефект.

Більше 7 років на ринку пакувальних матеріалів Відправляємо по україні, знаходимось  у Вінниці Працюємо з відомими мережами та магазинами
Glory-Front все для пакування   Розробка магазину "Webhit"